Run for the Roses- Ohio 2026 schedule
Yesterday we looked at the oldest age group at the Run for the Roses, tonight I will publish the pool schedules for all of the Ohio 2026 teams. These are incoming freshman teams ready to hit the big stage next…
Access all of Prep Girls Hoops
Continue reading this article and more.
Continue ReadingYesterday we looked at the oldest age group at the Run for the Roses, tonight I will publish the pool schedules for all of the Ohio 2026 teams. These are incoming freshman teams ready to hit the big stage next week!
2026 Aqua
Cincinnati Heat Premier 2026- 7/5 v GTA United 2026 (3:16pm, Ct. 80). 7/6 v Team Final 2026 (8:30am, Ct. 69). 7/7- v FGB Future (8:00am, Ct. 5)
SMAC Ballers- 7/5 v Lady Meanstreets (2:08pm, Ct. 71). 7/6 MCW Stars Smith (8:30am, Ct. 73). 7/7 v MIchigan Mystics Dalton (8:00am, Ct. 13).
2026 Blue
MIdwest Takeover Future- 7/5 v Indianas Best 14U Court Queens (2:08pm, Ct. 51). 7/6 v Michigan Storm Showtime (9:38am, FH-83). 7/7 v Semo Sizzle (8:00am, Ct. 27).
Toledo Ice- 7/5 v Always 100 Elite (3:16pm, Ct. 67). 7/6 v IL Rockets 14U Red (9:38am, Ct. 66). 7/7 v WI PGC National UA Rise (8:00am, Ct. 37).
Artic Rush Blue- 7/5 v Drill 4 Skill Brown (3:16pm, Ct. 71). 7/6 v Boo Williams 14Uu Webb (8:30am, Ct .74). 7/7 v CBC Futures (9:08am, Ct. 33).
Dayton Metro Williams- 7/5 v EAB Tennessee (5:32pm, Ct. 73). 7/6 v Elevate Elite- Richmond (9:38am, Ct. 53). 7/7 v NY Shoreshots Liggio (8:00am, Ct. 44).
2026 Cyan
Ohio Impact Federer- 7/5 v St. Louis Gators (5:32pm, Ct. 76). 7/6 v Porter Sports (10:46am, FH-84); 7/7- Ohio Xtreme 26 (9:08am, Ct. 53).
Ohio Xtreme 26- 7/5 v Porter Sports (6:40pm, Ct. 76). 7/6 v St. Louis Gators (1:02pm, FH-84). 7/7- Ohio Impact Federer (9:08am, Ct. 53).
OV Lady Dragons Black- 7/5 v Team SSB (3:16pm, Ct. 62). 7/6 v Team Underrated Elite (2:10pm, FH- 84). 7/7- Southwest Academy (9:08am, Ct. 54).
SMAC Huskies- 7/5 v Alabama Southern Starzz Heard (3:16pm, Ct. 63). 7/6 v All in 14U Kahleaf (3:18pm, FH-84). 7/7- v Central City Express Ruesser (9:08am, Ct. 55).
2026 Denim
Dayton Vipers Elite Black 2026- 7/5 v Thunder Basketball (2:08pm, Ct. 65). 7/6 v Explosvies Elite (8:58pm, Ct. 5). 7/7 v Della Lamb Black (11:24am, Mid America Ct. 1).
Ohio Future Whitt- 7/5 v PAC Flight North (2:08pm, Ct. 67). 7/6 v Mississippi Jazz (8:58pm, Ct. 60). 7/7 v MI Factory Basketball Orange (2:48pm, Mid America Ct. 1)
SMAC Rebels- 7/5 v Southern Indiana Gold (8:56pm, Ct. 73). 7/6 v Palmetto 76ers 2026 (8:58pm, Ct. 62). 7/7 v PEAK Performance (2:48pm, Mid America Ct. 2).
Team 419 – 7/5 v Team Indiana (2:08pm, Ct. 68). 7/6 v Team Elite FIE Gold (8:58pm, Ct. 65). 7/7 v Team Elite Drayton (3:56pm, Mid America Ct. 1)
2026 Evergreen
TNBA Cleveland West- 7/5 v TN Flight Select (1:00pm, Ct. 23). 7/6 v Team Nite Nite 14U (8:58pm, Ct. 66). 7/7 v VA Havoc 2026 (11:24am, Ct. 54)
Dayton Vipers Elite Pink- 7/5 v ETA Thunder Kidd (2:08pm, Ct. 49). 7/6 v GT Queens (8:58pm, Ct. 74). 7/7 v DistinXion CHAMPIONS Black (10:16am, Ct. 71).
Mid Ohio Pumas Hendershott- 7/5 v TN Rush (1:00pm, Ct. 13). 7/6 v v Jacksonville Lady Rams (7:50pm, Ct. 78). 7/7 v Midwest Wildcats Westlund (10:16am, Ct. 74).
2026 Fuscia
Artic Rush White- 7/5 v DistinXion CHAMPIONS Red (3:16pm, Ct. 48). 7/6 v Always 100 Linx (8:30am, Mid America Ct. 1); 7/7 v ARL Flight (10:16am, FH-81).
Buckeye State Blast PHX- 7/5 v Finao (1:00pm, Ct. 21). 7/6 v Heart of Illinois RSBL (8:30am, Mid America Ct. 2); 7/7 v Hoosier Force Basketball Club (9:08am, Ct. 80)
Mid Ohio Pumas Cummins- 7/5 v OTP Custard (1:00pm, Ct. 16). 7/6 v NWI Thunder Red (8:30am, Ct. 54). 7/7 v PINK Elite (2:48pm, FH-84).
Mid Ohio Phoenix Caslin- 7/5 v Triple Threat Wildcats (1:00pm, Ct. 26). 7/6 v TNBA Cleveland East Leo (10:46am, Ct. 54); v Richmond Heat (7:50pm, Ct. 54).
TNBA Cleveland East Leo- 7/5 Winston-Salem Stealers (2:08pm, Ct. 40). 7/6 v Mid Ohio Phoenix Caslin (10:46am, Ct. 54). 7/7 v Richmond Heat (10:16am, Mid American Ct. 1)